Marocké království – Maroko

down
Lokalita: Maroko
Počet osob: 6
Rok: Říjen 2022

Maroko, opravdový klenot severní Afriky. Země nekonečné rozmanitosti, islámské imperiální vznešenosti a staroevropské elegance. Země, kde minulost, současnost i budoucnost žijí ve fascinující harmonii.


Celý fun trip měl stupňující tendenci. První noci byli účastníci ubytovaní v typických riádech nebo lokálních berberských ubytováních. Komfort a luxus se postupně stupňoval, a to až do nejvyšších možných levelů.


První zastávkou bylo město barev, Marrakéš, kde klienti uspokojili své chuťové buňky v jedné z nejlepších restaurací, které město nabízí. Obrovské schodiště, motivy ve stylu art deco včetně palmových listů, mramorové podlahy a trámové stropy navodily atmosféru 20. let. Noc klienti strávili v typickém marockém riádu v centru města.


Na druhý den se skupinka vydala Landcruisery na dobrodružnou cestu do pohoří Atlas, kde se ubytovali v penzionu místních berberů. Ubytování se nachází v horách a nevede k němu silniční cesta, proto se skupinka vydala na několika minutovou procházku a zavazadla jim odnesly muly. Odpoledne vyrazili na několika hodinový trek směrem k nejvyšší hoře Atlasu – Jebel Toubkal.


Po dobrodružné noci u berberů se skupinka přesunula z hor do pouště do luxusního kempu. Samotný kemp nabízí několik aktivit, ale jednalo se o skupinu 6 mužů, takže jízda na čtyřkolkách, tzv. buggynách, při západu slunce byla jasnou volbou. Večeře proběhla v restauraci samotného kempu, kde kombinují různé kulinářské metody a lokální čerstvé suroviny, což poskytuje exkluzivní gastronomický zážitek.


Následně se účastníci přesunuli zpět do Marrakéše, kde se prošli po lokálních soukách a medinou. Navštivili také světoznámé muzeum věnované životu a dílu francouzského módního návrháře Yves Saint Laurenta, které předčilo jejich očekávání. Na poslední noc se skupinka ubytovala v přepychovém hotelu, nejluxusnějším, který Marrakéš nabízí. Samotný hotel se podobá spíše paláci a navozuje pocit jako byste navštívili arabské královské sídlo. Večer zakončili drinkem v exkluzivním hotelovém baru a další den už vyrazili na cestu zpět domu.


Za foto děkujeme: Benedikt Renč

slide
slide
slide
slideProžijte s námi svůj cestovatelský sen

Poptejte nezávazně svou ideální cestu ještě dnes. Vaši představu přeměníme ve skutečnost a vybereme pro vás ta nejzajímavější místa a zážitky. Sledujeme za vás nejnovější trendy ze světa, které vaši cestu udělají nezapomenutelnou.

GREAT THINGS ARE COMING

English website is launching soon!

instagram

CLOSE