Sardinie – Evropský Karibik – Sardinie

down
Lokalita: Sardinie
Počet osob: 70
Rok: Červen 2022

Evropský Karibik… I takto se dá právem nazvat italská Sardinie.


Cesta na Sardinii začala velice komfortně, jelikož se nám podařilo zajistit privátní letadlo. A tak jsme se přepravili leteckým speciálem – Airbus A319 do sluncem zalitého Cagliari, hlavního města Sardinie.


Odtud jsme se přemístili do oblasti Villasimius, kde jsme strávili následujících šest dní. Oblast se nachází na jihovýchodním pobřeží, cca 50 km od hlavního města v laguně zvané Notteri. Laguna, která je ozvláštněna hnízdištěm růžových plameňáků, dotváří neskutečnou atmosféru hotelového komplexu.


Celý náš pobyt byl koncipován jako odpočinkový s maximem sluníčka, gurmánských prožitků a ve skvělé přátelské atmosféře. Hned po úvodní galavečeři na panoramatické terase hotelu následovalo 6 pobytových dní, kdy účastnici mohli buď jen odpočívat nebo využít možnosti fakultativních výletů po jižní Sardinii. I přesto se našla akční skupinka, která si hned od prvního dne zapůjčila moto skútry a neváhala a zdolávala kaňony, ale i místní mini hory v sedle italských skútrů…


Součástí programu byl také společný výlet do malého rodinného vinařství, kde velmi mladá spolumajitelka Nicolleta s typicky italskou energií rozlévala vzorky těch nejlepších ročníků posledních let. Jeden z menších výletů byl do dalšího lokálního “organického“ vinařství, kde opravdu nepoužívají žádná hnojiva a se závlahou hroznů spoléhají pouze na déšť. Součástí dopoledne byla možnost nahlédnout na výrobu ovčího sýru z čerstvého mléka. Vše bylo završeno obědem, kde na menu bylo připraveno několik chodů, včetně typického sardského jídla – malloreddus alla campidanese – těstoviny se salsicciou a rajčatovou omáčkou.


Předposlední den se větší skupina vydala na city tour do hlavního města Cagliari, kde navštívili historické centrum s českou průvodkyní a celý výlet zakončili ve špičkové restauraci, která čeká a aspiruje na Michellin hvězdu. Což je přímo v Cagliari téměř trendem…


Ovšem i ti, co zůstali na hotelu, se opravdu nenudili a v průběhu 2 dnů okusili místní atrakci, a to více jak 3h projížďku na čtyřkolkách po off-roadovém pobřeží rezervace Capo Carbonara.


Celý pobyt jsme zakončili galavečeří v restauraci, která se nachází přímo na pláži a úchvatný výhled na západ slunce nad mořem dotvářel neskutečnou atmosféru posledního večera.

slide
slide
slide
slide
slide
slide
slideProžijte s námi svůj cestovatelský sen

Poptejte nezávazně svou ideální cestu ještě dnes. Vaši představu přeměníme ve skutečnost a vybereme pro vás ta nejzajímavější místa a zážitky. Sledujeme za vás nejnovější trendy ze světa, které vaši cestu udělají nezapomenutelnou.

GREAT THINGS ARE COMING

English website is launching soon!

instagram

CLOSE